Hakkımda

1988 Yılı’nda Dokuz Eylül Üniveristesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Yaklaşık 4 yıl Sağlık Ocağı’nda Pratisyen Hekim olarak çalıştım. 1992-1997 yılları arasında Dokuz Eylül Üniveristesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilimdalı’nda uzmanlık eğitimi aldım. İhtisas sonrası aynı birimde yaklaşık 3 yıl çalıştım. Bu süreçte 1 yıl klinik sorumlu uzmanlığı ( bu sırada asistan eğitimi yanında, yatan hastalarla grup terapisi yaptım), yaklaşık 2 yıl Konsültasyon -Liyezon biriminde çalıştım. Bu süreçte 1 yıl süre ile ‘hemodializ hemşireleri ile –bakım verene rol playing aracılığı ile destek amaçlı’ grup terapisini yürüttüm. Aynı süreçte bilgi ve deneyimimi artırmak amaçlı yaklaşık 4 ay süreyle Londra’da ziyaretçi doktor (visiting doctor) olarak çalıştım. Bu 4 ayın 2 ayı yüksek güvenlikli yataklı birimde (madde bağımlılığı ve ağır psikotik olguların yatarak tedavi gördüğü birim), 2 ayı Brixton Community Mental Health Center’da (Toplum Psikiyatrisi Biriminde) çalıştım. 

Psikiyatri eğitimine başladıktan kısa süre sonra psikoterapi eğitimim de Psikodrama ile başladı. 1992 yılında Abdülkadir Özbek Enstitüsü’nde başladığım Psikodrama eğitimini, 1993 yılından itibaren Umut Psikodrama Enstitüsü’( Urla Ovacık köyü M.A. Günter Ziegler)nde sürdürdüm. 1997 de psikodrama yönetici yardımcısı (koterapist), 1999 yılında aynı kurumdan Psikodrama yöneticisi (terapist) olarak mezun oldum. Terapistlik eğitimi sürecinde 2000 yılına kadar aynı kurumda Psikodrama asistanlığı yaptım. D.E.Ü.T.F. Psikiyatri ABD’da 1995’te ‘Bipolar Bozukluk Polikliniği’ ni oluşturan ve poliklinik hizmetini sürdüren ekipte yer aldım. Kurumdan ayrıldığım 2000 yılına kadar Bipolar Polikliniğinde çalışmaya devam ettim. Uzmanlık tezim Bipolar Bozukluğu ile ilgili önemli bir biyolojik araştırma iken, Psikodrama tezim de Bipolar Bozukluğun iyilik döneminin sürmesine grup terapisinin katkısına yönelik bir çalışmadır. 2007-2009 yılları arasında Cinsel Terapi eğitimi aldım. (CETAD-Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği-). 2010-2011 yılları arasında Sinema ve Psikiyatri e-grup terapisi eğitimini tamamladım Ardından ileri e-grup terapi eğitimini (E-Group therapy advanced Training Course) sürdürdüm, yeterlilik sınavını geçerek sertifikamı aldım. (Dr. M. Fuat Ulus-Erie, Pennsylvania-USA). 2011 yılı Ocak ayından bu yana CETAD gönüllü terapisti olarak, LGBT (lezbiyen, gay, biseksüel transseksüel) bireylerin aile üyelerine yönelik destek grubunu sürdürmekteyim (Türkiye Psikiyatri Derneği İzmir Şubesi’nde, her ayın ilk Perşembe’si, saat 18-20 arası). 2011-2013 yılları arasında Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldım. Ayrıca 2000 yılından bu yana travma olguları ile çalışmaktayım. Bu süreçte travma terapisinde yararlı olan TİHV tarafından düzenlenen Ericsonian Hipnoterapi, EMDR kurslarına katıldım. Daha sonra EMDR ve Hipnoz eğitimlerini katıldığım çeşitli kurs programları ile sürdürdüm.

Türkiye Psikiyatri Derneği (İzmir Şubesi), Destekleyici Psikoterapi Eğitimi (2014-2017) aldım.

İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü, Aile ve Çift Terapisi (temel, uygulamalı eğitim ve süpervizyon) eğitimini (2017-2019) tamamladım.

2000-2011 yılları Arasında İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde Psikiyatri Uzmanı olarak çalıştım. Bu süreçte bir süre yatan hastalara yönelik grup terapisini sürdürdüm.

Halen, 2000 yılında çalışmaya başladığım muayenehanemde çalışmalarımı sürdürmekteyim.